Web Site için Yazılım Desteği
Share
Google+LinkedInPinterest

Web Site için Yazılım Desteği

Yazılım destek hizmetleri, genellikle belirli yazılım ürünleri için sağlanan teknik destek veya arıza/düzeltme hizmetleridir. Bu hizmetler, uzun vadeli teknik destek sözleşmelerinden veya kullandıkça öde, olaya dayalı destekten elde edilen geliri içerir. Yazılım destek hizmetleri tipik olarak uzaktan sorun giderme özelliklerini, kurulum yardımını ve temel kullanılabilirlik yardımını içerir. Uzaktan sorun giderme yetenekleri, telefon ve çevrimiçi iletişim ortamı aracılığıyla veya müşterinin cihazında bulunan veya Web’de bulunan otomatik araçlar aracılığıyla insan yardımı olmadan sağlanabilir.

Yazılım Destek Hizmeti Nedir?

Yazılım destek hizmetleri, yeni ürün kurulum hizmetlerini, ürün güncellemelerinin kurulumunu, ana yazılım sürümleri için geçişleri, diğer proaktif veya reaktif yerinde hizmet türlerini ve özel uygulama veya altyapı yazılımı desteğini içerebilir. Hizmetler bir ürün satıcısı, bir danışmanlık firması veya üçüncü taraf yazılım sağlayıcıları tarafından sağlanabilir. Bu kategori kapsamındaki yazılım ürünleri ve teknolojileri, ticari ve özel işletim sistemlerini, uygulama yazılımlarını ve altyapı yazılımlarını içerir. Yazılım destek hizmetleri, satıcıların genellikle yazılım bakımı olarak bildirdiği yazılım lisans kodu güncellemelerini ve yükseltmelerini içermez.

İşletme web siteniz bir araba gibidir, düzenli olarak bakımı yapılmazsa, sonunda bozulur. Artık neredeyse herkes işlerini internete taşıdığına göre, dışarıda çok fazla rekabet var. Rakiplerinizin tümü, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için çabalıyor bu ticari yarış ortamında geride kalmamak için yazılım desteğinin gücünü kullanıp dijitaldeki yerinizi almanız oldukça yerinde bir karar olacaktır.

Her şeyden önce düzenli web sitesi bakımı yapmanız gerekir. Çoğu web sitesi bakımı self servis olabilir, ancak size yardımcı olması için Arla Medya firmamızdan web site için yazılım destek hizmetimizden yararlanmanız sizin için hem zaman tasarrufu olacak hem de profesyonel bir adım olacaktır. Bu şekilde, işinizi büyütmeye odaklanabilir ve web sitenizi koruma konusunda daha az endişe duyabilirsiniz.

Web sitesi destek hizmetlerini kiraladığınızda düzenli olarak yapılmasını beklemeniz gereken görevler şunlardır:

1.    Web Sitesi Yazılımını Güncelleme

WordPress gibi herhangi bir içerik yönetim sistemi veya PHP gibi herhangi bir komut dosyası kullanıyorsanız, her zaman güncel olması gerekir. WordPress genellikle kendini otomatik olarak günceller, ancak manuel olarak güncellenmesi gerekebileceği durumlar da vardır.

Ek olarak, bir web sitesi barındırıcısı kullanıyorsanız, bir web hizmeti bakım sağlayıcısı, çekirdek sunucu yazılımlarını düzenli olarak güncellemelerini sağlayacaktır. Örneğin, sunucuda çalışan FTP hizmeti gibi şeylerin güncel olup olmadığını kontrol edecekler. Ancak, kendi web sunucunuzu çalıştırırsanız, güncellemeleri manuel olarak test edecek ve uygulayacaktır.

2.    Web Sitesi Hızını Artırma

Yüklenmesi üç saniyeden uzun sürerse, kullanıcıların yüzde yirmi beşinin bir web sitesinden çıktığını biliyor muydunuz? Sayfa yükleme, açıkçası kullanıcı deneyiminin önemli bir parçasıdır. Ancak, yeni şık işlevsellik veya estetik web sitesi tasarımı ile birlikte hızını da uyumlu hale getirmek biraz beceri biraz da tecrübe gerektirir. Bu özellikleri doğru bir şekilde bir araya getirdiğinizde web siteniz hem tasarım bakımından hem de işlevsellik bakımından oldukça üst sıralarda çıkacaktır.

Kullanıcılar her zaman istedikleri bilgiye en hızlı şekilde ulaşmaya özen gösterirler. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör, sayfa yükleme hızının arama motoru sıralamalarınızı nasıl etkilediğidir. Yavaş bir web sitesi hemen çıkma oranını artırır ve insanlar web sayfanızdan oraya geldikleri kadar hızlı geziniyorlarsa, Google web sitenizin önemli olmadığını düşünecek ve sıralamada daha aşağılara itecektir.

Bir web sitesi destek hizmeti, nasıl yüklendiğini sürekli olarak iyileştirmek için hız kontrol araçlarından elde ettikleri bilgileri sürekli olarak kullanarak web sitenizin hızını her zaman kontrol eder.

3.    HTML Hatalarını Düzeltme

HTML Kodu, özellikle web sitesi kodlaması hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız kolay değildir. İyi çalıştığından emin olmak için ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Küçük bir hata gibi görünen şeyler, tuhaf görünen sayfalar, eksik multimedya vb. gibi bir dizi soruna yol açabilir. Güvenilir web sitesi desteği, HTML ile ilgili sorunları inceleyebilmeli, bulabilmeli ve düzeltebilmelidir.

4.    Dosyaları Yedekleme

Web sitenizin tüm temel dosyalarını kaybederseniz ne kadar sinir bozucu olacağını hayal edin. Buna resimler, sayfalar, blog gönderileri, eklentiler vb. dahildir. Web sitenizi WordPress’te çalıştırıyorsanız, birkaç otomatik yedekleme seçeneğiniz olabilir. Web sitesi bakım hizmetleri, dosya ve veritabanı yedeklemelerinin en az haftalık olarak otomatik olarak yapılmasını sağlar.

5.    Yeni İçerik Geliştirme

İçerik stratejiniz yerinde olabilir, ancak yeni içerik türleri oluşturarak onu geliştirmek her zaman iyi bir fikirdir. Web içeriğinizin de güncel olması gerekir. Yıllar önce yayınlanmış bir gönderi yazdıysanız, şu anda alakalı olmayabilir ve bazı bilgilerin güncellenmesi gerekebilir.

6.    Arama motoru optimizasyonu

Web sitenizi aranabilirliğin iyileştirilebileceği alanlar için düzenli olarak kontrol etmek, arama motoru optimizasyonunu iyileştirmede uzun bir yol kat edebilir. Blog gönderileriniz, popüler ve rekabetçi anahtar kelimeler içerecek şekilde değiştirilebilir. “Hakkımızda” sayfanız bile sektörünüzdeki popüler anahtar kelimelerden yararlanmak için düzenli olarak güncellenebilir. Anahtar kelime araştırması, web siteniz için yeni içerik oluştururken de önemlidir.

SEO stratejisinin bir parçası olarak, web sitenizdeki arama motorlarının sitenizi nasıl görüntülediğini etkileyebilecek yapısal sorunları belirlemek de önemlidir. Bu ve benzeri web site için yazılım destekleri için Arla Medya firmamızdaki yetkililer ile kolay bir şekilde görüşebilirsiniz.

53

Views

Copied!