Back

Web Site için Profesyonel SEO Hizmetlerinin Bileşenleri Nelerdir?

Web Site için SEO Hizmeti

Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO hem pazarlamacılara hem de işletme sahiplerine birçok avantaj sağlayan bir sistemdir. Sistem diyoruz zira çok geniş ölçekli parametre ve metrik değerleri ile ilişkili bir web site optimizasyon çalışmasıdır. SEO çalışmasını şirket web sitenizi bir profesyonel gibi optimize etmeye özen gösterebilirsiniz, ancak nasıl yapılacağını öğrenmek zaman ve çaba gerektirir. Bu yüzden profesyonel bir SEO uzmanıyla çalışmak, önemli algoritma güncellemelerini veya SEO trendlerini kaçırmadığınızdan emin olmanın en iyi yolu olabilir.

Web Site için Profesyonel SEO Hizmetlerinin Bileşenleri

Web Site için Profesyonel SEO Hizmetlerinden faydalandığınızda, web siteniz için eksiksiz bir optimizasyon hizmetleri paketine sahip olursunuz, bu da ihtiyacınız olan her türlü hizmete erişeceğiniz anlamına gelir. Ancak, SEO’nuzu kendiniz yönetmeye karar verdiğinizde tüm parametreleri göz önünde bulundurmanız oldukça zorlaşabilir. Başarılı bir SEO çalışması için olması gerekenler aşağıdaki gibidir:

1.    Anahtar Kelime Çalışması

Arama motoru optimizasyonu esasında kullanıcıların aradığı anahtar kelimelere sahip olmaktan geçer. İçeriğinizde, web sitenizde, bloglarınızda veya sosyal medya gönderilerinizde stratejik olarak yerleştirilmiş anahtar kelimeler kullanarak hedef pazarınıza ulaşabilirsiniz.

Buradaki çabalar, kullanıcıların arama olasılığı en yüksek olan kelimeleri veya kelime öbeklerini belirlemekle başlar. Bunlar, ürün ve hizmetlerinizle ilgili anahtar kelimeleri de içerir.

2.    Bağlantı Oluşturma

Bağlantı Oluşturma size daha iyi bir sıralama verebilir. Bu terim, diğer web sitelerinden içeriğinize yönlendiren yüksek değerli bağlantıların sayısını artırmayı ifade eder. Farklı bir web sitesi ile bağlantı kurma, bir web sayfanın arama sonuçlarında üst sıralarda çıkma şansını çok daha yükseltir.

SEO bilginizde yeterince gelişmişseniz bağlantı kurma işlemini kendiniz yapabilir veya size yardımcı olması için profesyonel bir SEO uzmanı tutabilirsiniz. Durum ne olursa olsun, yalnızca meşru uygulamalara ve tekniklere güvendiğinizden emin olun.

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, beyaz şapka bağlantı kurma, arama motorunun kurallarına uyan mükemmel bir bağlantı kurma stratejisidir. Günümüzde pazarlamacılar ve işletme sahipleri, bu yöntemin getirdiği artılar sebebi ile sıklıkla bu yaklaşımı kullanırlar.

Öte yandan, siyah şapka bağlantı kurma tam tersidir. Kısa vadeli faydaları olsa da bu strateji zamanla işinize uygun olmayabilecek kötü niyetli ve etik olmayan uygulamaları içerir. Ayrıca, Google tarafından sıralamanızı olumsuz yönde etkileyebilecek cezalara yol açabilirler.

3.    İçerik Yönetimi

Bir SEO hizmetleri uzmanı, esasen müşterileriniz için kaynak olan web sitenizdeki bilgileri yönetmenize yardımcı olabilir. İçerik yönetimi, bir web sitesinin genel olarak araştırma, veri toplama, içerik yazma, düzenleme ve bilgi geliştirme süreçlerini kapsayan çalışmalardır.

Web sitenizin içeriği ve tasarımı potansiyel müşterileri çekebilir. Ancak, bundan daha fazlasıdır.

İçerik pazarlaması söz konusu olduğunda birkaç ipucu:

 • İçerik, genel kurumsal amaç ve hedeflerinizle uyumlu olmalıdır.
 • Bilgiler doğru, güncel olmalı ve Google’ın E-A-T standartlarına uygun olmalıdır.
 • Mesaj tutarlı olmalıdır.
 • Doğru dil, ton, ilgili fotoğraf ve konular kullanılmalıdır.
 • Verdiğiniz hizmetlerin ve pazarladığınız ürünlerin net bir tanımı olmalıdır, kafada soru işareti kalmamalıdır.

4.    Basın Bülteni Optimizasyonu

Bir SEO uzmanıyla çalışarak, markanızla olan kullanıcı deneyimini geliştirebilir ve basın bülteni optimizasyonu yoluyla itibarınızı artırabilirsiniz. Her türlü basın bülteni, değerli ve haber değeri olan bir şeyi duyurmayı amaçlar.

Bakabileceğiniz birkaç basın bülteni optimizasyon ipucu:

 • Basın bülteni için hedef kitlenizi tanımlayın.
 • Hedeflerinizi belirleyin (örn. bilgilendirmek, ikna etmek, satmak vb.).
 • Başlığa, başlıklara, mesajın gövdesine, açılış sayfasına ve diğer web sayfalarına alakalı anahtar kelimeler veya kelime öbekleri ekleyin.
 • Medyayı ses, görüntü veya video biçiminde dahil edin.
 • Bağlantılardaki veya URL’lerdeki içeriğinizin ve parça kodlarınızın dönüşümünü sayın.
 • Basın bültenini kablolu servis yazılımı aracılığıyla dağıtın.
 • Basın bülteninizin bir blog versiyonunu oluşturun.
 • Basın bülteninizin arama motoru sıralamasındaki performansını, sosyal medyadaki sözleri vb. her zaman izleyin.

5.    Lokal SEO

Arama motorlarında yerel bağlamda sıralamak için daha iyi sayfalar geliştirme sürecine yerel arama optimizasyonu denir. Yerel SEO, yerel ve “yakınımdaki” aramalarda web sitelerinin, ürünlerin ve hizmetlerin görünürlüğünü artıran tüm stratejileri ifade eder.

Google istatistikleri, çevrimiçi işlemlerin ortalama %74’ünün yerel aramalarla ilgili olduğunu gösteriyor. İnsanlar, ihtiyaçlarını karşılayan gerçek bir mağazayı ziyaret etmeden önce, kendi bölgelerinde mevcut olan ürün veya hizmetlere çevrimiçi göz atar.

İşte işletmeniz için uygulayabileceğiniz yerel SEO stratejilerinden birkaçı:

 • İnsanların belirli bir yerde ne aradığını öğrenmek için anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini belirleyin. Bunlar, ürün veya hizmetlerin mevcut olduğu coğrafi alanı (şehir, kasaba, bölge, eyalet) ifade edebilir.
 • Yerel bir pazar belirleyin ve hedefleyin ve bu hedeflerinizin neye ihtiyacı olduğunu anlayın. Daha sonra da optimizasyonu buna göre gerçekleştirin.
 • Konumunuzun kolay tanımlanması ve gelişmiş kullanıcı deneyimi için web sitenize bir harita ekleyin.
 • İçeriğinizi de yerel yapın. Hedef müşterilerinizin ihtiyaçlarına uygun blog gönderileri ve makaleler oluşturun.
 • Sosyal medya, yerel etkinlikler ve etkinliklerle yerel SEO yönetiminizi güçlendirin.

Dijital dünyadaki hiç bitmeyen değişikliklerle birlikte kaliteli bir SEO çalışması ile web sitenizi ön plana çıkartmak istiyorsanız hemen Arla Medya yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Editör
Editör
https://arlamedya.com

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir