Baskı Matbaa Hizmeti
Share
Google+LinkedInPinterest

Baskı Matbaa Hizmeti Nedir?

En eski endüstrilerden biri olarak, çok sayıda baskı matbaa seçeneği ile kafanız karışabilir ancak profesyonel baskı matbaa hizmeti ile projeniz için uygun olan tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Size ve bütçenize uygun baskı hizmeti türünü belirlemenize yardımcı olacak üç temel faktör vardır:

 1. Miktar,
 2. Kalite ve
 3. Üretim hızı.

Standart Ticari Baskı Hizmetleri ve Yöntemleri

Birçok farklı türden standart baskı matbaa hizmetleri ve yöntemleri mevcuttur. Bunlar:

1.    Masaüstü Baskı

Bir broşürün, birkaç el kitabının veya her seferinde bir faturanın yalnızca birkaç düzine kopyasını mı çalıştırmanız gerekiyor? Bir masaüstü yazıcı bunun için yeterlidir. İster lazer ister inkjet (mürekkep yerine toner kullanarak), evinizde veya ofisinizde bulunan yazıcılar, iyi kâğıt kullanırken kabul edilebilir kalitede anında kopyalar üretir. Bununla birlikte, miktar gereksinimleriniz arttığında, gerçek mürekkep ve kâğıt maliyetiniz, kendi işinizi kendiniz yapan biri olarak pahalı hale gelebilir. Parça başı maliyetinizi en aza indirmek için veya kâğıt dışında alt tabakalara daha kaliteli, özel baskı efektleri veya promosyon baskısı istiyorsanız, projeniz için bir baskı hizmeti bulmanız gerekir.

2.    Dijital Baskı Hizmetleri

Dijital bir dosya, bilgisayardan doğrudan toner tabanlı bir dijital baskı makinesine veya fotokopi makinesine gönderilir. Minimum kurulum maliyetleri olduğundan, dijital baskı hizmetleri, 100 el ilanı veya kartpostal, birkaç poster gibi düşük tirajlı baskılar veya eğitim kılavuzları gibi karmaşık belge derlemeleri oluşturmak için en uygun maliyetlidir.

Kısa geri dönüş süreleri veya hızın kritik olduğu durumlarda dijital baskıyı kullanmanın bir başka nedenidir. Dijital baskı kalitesi, geleneksel ticari ofset litografi baskısında elde ettiğiniz “profesyonel” görünümü pek sunmuyor, ancak ekipman geliştikçe daha da iyi hale gelir. Büyük posterler ve vinil afişler gibi geniş formatlı baskı için özel, üst düzey dijital yazıcılar kullanılır.

3.    Ofset Litografi

En yaygın olarak kullanılan baskı hizmetidir. Ofset baskı, mürekkebin metal plakalardan bir kauçuk silindire veya “battaniyeye” ve ardından kâğıda aktarıldığı veya ofsetlendiği yerdir. Bu baskı yöntemi, ticari baskı ihtiyaçlarının büyük çoğunluğunu karşılar. Parlak broşürler, kartpostallar, kartvizitler, kırtasiye malzemeleri ve kataloglar gibi baskı projeleri yaygın ofset projeleridir. Avantajları, zengin, doğru, yüksek kaliteli renk ve ayrıntılar ve hacim miktarları için (250-500 parça veya daha fazla) daha düşük birim maliyettir. Plaka oluşturmak ve mürekkebin kesme ve bitirme işleminden önce kuruması için gereken süre nedeniyle ofset baskı, dijital baskıya göre biraz daha uzun sürebilir. İlk kurulum maliyetleri nedeniyle ofset genellikle daha küçük miktarlarda sunulmaz.

Ofset presler, tek tek yaprak veya kâğıt ile “kağıt beslemeli” veya kağıt ruloları ile “web beslemeli” olabilir. Sayfa beslemeli baskı makineleri genellikle kısa ve orta ölçekli standart ticari pazarlama baskısı için kullanılırken, web baskı makineleri, genellikle dergilerin, katalogların ve kitapların (yaklaşık 20.000 adet veya daha fazla) yüksek tirajlı ticari baskıları için ve gazete için en uygun maliyetlidir.

Diğer Baskı Hizmetleri

1.    Gravür Baskı

Rotogravür presler, operasyondaki en hızlı ve en geniş preslerdir ve çoğunlukla büyük endüstriyel dergiler ve doğrudan posta katalogları için kullanılır.

2.    Gravür, Termografi, Fleksografi ve Serigrafi

Gravür, ince kırtasiye malzemeleri üzerinde kullanılırken, termografi, oyulmuş veya yükseltilmiş bir baskı efekti yaratan alt uç bir işlemdir. Fleksografi genellikle gıda etiketleri gibi ambalajlarda kullanılır ve plastik, metalik filmler ve selofan gibi kağıt olmayan ortamlara baskı yapmak için kullanılabilir. T-shirt ve reklam panoları için serigrafi hizmetleri kullanılmaktadır.

Baskı Hizmetlerinde Tecrübe Önemli mi?

Pek çok yeni ve büyümekte olan şirket, doğru baskı hizmetlerini seçerken deneyimin çok önemli olmadığını düşünme hatasına düşüyor. Ancak, profesyonel baskının evinizdeki bilgisayarınızda bir düğmeye basmakla aynı şey olmadığını belirtmekte fayda var. Görüntülerinizin her seferinde doğru yazdırıldığından emin olmak için uzman desteğine ihtiyacınız var. Sonuçta, bulanık veya yanlış hizalanmış bir görüntü itibarınıza ve dönüşüm şansınıza zarar verebilir.

Nihai baskı hizmetlerini ararken, yılların bilgi birikimi ve deneyimi sayesinde size süreç boyunca rehberlik edebilecek bir ekip seçmeniz çok önemlidir. Profesyonel baskı matbaa ekibimiz ile şu hizmetlere kolaylıkla erişebilirsiniz:

 • Baskı tasarımıyla ilgili tüm sorularınıza hemen yanıt bulabilirsiniz,
 • İhtiyaçlarınız için doğru baskı stratejisini seçmenize yardımcı olabiliriz,
 • Pahalı hatalardan kaçınmak için ölçümleri ve gereksinimleri defalarca kontrol etme şansı,
 • En yüksek standartları karşıladıklarından emin olmak için basılı materyallerinizi iyice inceleme imkânı,

Baskı hizmetleriniz için ekipte bir uzmana sahip olmak, projeniz için en iyi sonucu elde etmenize yardımcı olacak ve bu da uzun vadede zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Tüm baskı matbaa işlerinizi Arla Medya ekibine gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Bizlere info@arlamedya.com mail adresinden veya 0850 241 84 09 numaradan ulaşabilirsiniz.

Read More
175

Views

Share
Google+LinkedInPinterest

Dijital Medya Yazılım Desteği Nedir?

Profesyonel bir dijital medya yazılım desteği aracılar, yöneticiler ve tüm şirket için hayatı çok daha kolay hale getirebilir. Bir işletmeyi yönetirken, müşterilerinizden talepler alırsınız. Sorun giderme yardımına veya işe alım yardımına ihtiyaç duyan bir müşteri olsun, bu müşterilere etkili bir şekilde yardımcı olmak için çevrimiçi müşteri destek yazılımı kullanmayan müşteri destek ekipleri için zor bir görev olabilir.

Müşteri destek yöneticileri, destek ekibindeki işlemler hakkında aktif olarak bilgilendirilmek ve ekiplerinin ihtiyaç duyduğu her an müdahale edip yardım edebilme becerisini ister. Müşteri destek ekiplerine zaman kazandırmak için eğilimleri, performansı ve self servis portallarını değerlendirmek için ayrıntılı gerçek zamanlı ölçümler, iş ölçeklendikçe karar vericiler için yüksek öncelikli ihtiyaçlar haline gelir.

Öte yandan müşteri destek temsilcileri, biletlerini tek bir alanda sezgisel olarak kanallardan organize etmenin yollarına ihtiyaç duyar. Ayrıca, ilgili bilgilerle yanıtlarına yardımcı olan ve kullandıkları diğer araçlarla iyi bağlantı kuran araçlara ihtiyaçları vardır.

Müşteri Destek Yazılımı Nedir?

Müşteri destek yazılımı, daha iyi müşteri destek hizmeti deneyimleri sunmak için müşterilerle iletişim kurmanıza, biletleri düzenlemenize ve takip etmenize ve müşteri isteklerini etkin bir şekilde gidermenize yardımcı olan birleştirilmiş çok kanallı bir araçtır.

Bunu daha iyi anlamak için, bir perakende işletmesinin öncülüyle müşteri destek yazılımından ve günlük müşteri destek operasyonlarındaki rolünden bahsedelim. Bir temsilci olarak, e-posta, telefon, canlı sohbet ve Facebook, Twitter, Snapchat ve Instagram gibi sosyal medya platformları gibi kanallarda iadelerden kusurlu ürünlere kadar değişen çok sayıda sorunla ilgili talepler alırsınız.

Müşteri Yazılım Desteği Hizmetleri

Müşteri yazılım destek hizmetleri günümüzde bu hizmeti sağlayan medya şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Kimileri ticket (bilet) yöntemini kullanırken kimleri de direkt bağlantı üzerinden bu hizmeti sağlamaktadır. İşletmenizin gereksinimlerine bağlı olarak, günlük kullanım durumlarınızla en alakalı özelliklere sahip ve işinize mükemmel şekilde uyan bir müşteri destek çözümü arayabilirsiniz.

1.    Self servis portalı ile yazılım desteği

Müşterilerinizin bir aracı beklemeden yanıt bulmasına yardımcı olan SSS ve makaleler olan Bilgi Tabanı olan Yardım Merkezleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca Topluluklar ve Forumlar aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurabilirler. Bu, temsilcilerinize karmaşık sorunlara odaklanmaları için daha fazla zaman verirken, yaygın sorunların kolay bir çözüm bulmasına yardımcı olur.

2.    Rutin görevleri otomatikleştirme

Rutin görevler, bir temsilcinin üretkenliğinin büyük bir bölümünü kaplar. Müşterileriniz sırada beklerken müşteri destek ekibiniz gereksiz görevleri yerine getirmek için zaman harcamak zorunda kaldığında işiniz kaybeder. Müşterileri bilgilendirme, alanları güncelleme ve bilet atama gibi görevleri otomatikleştirmek için iş akışı kurallarını kullandığınızda, müşteri destek ekibiniz basit, monoton görevlerden uzaklaşma ve müşterilerinize yardımcı olma yetkisine sahip olur.

3.    Kolaylaştırılmış Kaynak Yönetimi

Müşteri destek yazılımıyla, uzmanlık alanlarına, bilet trafiği eğilimlerine ve hatta kanal uzmanlığına dayalı olarak her görevin doğru kişiye veya ekibe atanmasını sağlayabilirsiniz. Bu eylemler, ihtiyaca ve önceliğe göre çağrı atamaktan aracılarınızı daha küçük ekipler halinde organize etmeye kadar değişebilir. Bu, müşterilerin beklemeye bırakılmamasını ve sorunlarına yardımcı olacak doğru aracıyı hemen bulabilmelerini sağlar.

4.    Derin Insights ve Analizler

Bu, özellikle kurumsal müşteri destek yazılımı pazarındaysanız önemlidir. Temsilciler, kanallar, ekipler ve saat dilimleri arasındaki çabaları senkronize etmeye ve artırmaya çalışırken, kaosu anlamlandırmanıza yardımcı olacak güçlü analitik yeteneklere sahip bir yazılıma ihtiyacınız vardır. İyi bir müşteri destek yazılımı, müşteri desteğiniz için anlamlı, iyi bilgilendirilmiş kararlar almanıza yardımcı olacak temel bilgiler sunmak için doğru veri noktalarını bir araya getirir.

Yeni Başlayanlar için Yazılım Desteği

Tüm etkileşimleriniz için e-posta gelen kutularına güvenmek yerine, telefon görüşmeleri veya e-postalar aracılığıyla tüm müşteri biletlerinizi toplamak ve bunları tek bir ekranda düzenlemek için bulut tabanlı destek yazılımını kullanabilirsiniz. Müşteri etkileşimlerini kendi başınıza veya küçük bir ekiple yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

1.    Müşteri biletlerini düzenleme

İyi bir destek sistemi, biletlerinizi kanala, önceliğe veya temsilciye göre düzenler. Bu, hangi biletin hemen ilgilenmeniz gerektiğine karar vermek için harcanan zamanı azaltır, böylece artık paylaşılan bir gelen kutusu kalmaz.

2.    Mobil kalın

Kritik biletler, masanızdan uzakta ve hareket halindeyken bile dikkat gerektirir. Mobil kullanıma hazır bir müşteri hizmetleri çözümü, nerede olursanız olun destek taleplerine masaüstü bilgisayar kolaylığıyla yanıt vermenize ve oyununuzun zirvesinde kalmanıza yardımcı olacaktır.

3.    Müşteri geri bildirimlerine göre hareket edin

Müşteri memnuniyeti büyümenin anahtarıdır! Doğru destek yazılımıyla, geri bildirim isteyebilir, geri bildirimi takip edebilir ve müşterilerin her adımda döngüde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük İşletmeler İçin Yazılım Desteği

Akıllı bir yardım masası çözümü, mutlu ve sadık bir müşteri tabanı oluşturmak isteyen büyüyen küçük işletmelere çok yardımcı olabilir. Temsilcileriniz, dikkat etmeleri gereken konulara öncelik verebilir ve odaklanabilir. Küçük müşteri destek ekipleri, müşterileri bilgilendirmek ve mutlu etmek için yetkilendirilmiştir. Bir müşteri desteği çözümü için pazardaysanız, bu özellikler bir zorunluluktur.

Read More
176

Views

Etkili SEO Çalışması Arla Medya
Share
Google+LinkedInPinterest

Etkili SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

İşletmenize ait kendi web sitenizin olması kişiye oldukça iyi hissettirir ve markanın profesyonel görünümüne de pozitif yönde etkisi olur. Ancak giderek dijitalleşen dünyada iş sadece web site kurmakla elbette ki bitmiyor. Sitenizi Google arama sonuçlarının en üstüne çıkarmak ve potansiyel müşterilerinize ulaşmak için bundan daha fazlasına ihtiyacınız var; kısaca etkili SEO çalışması diyebiliriz buna.

İnsanların her an bir şeyler araştırıp durduğu günümüz dünyasında her işletme arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak ve tıklanmak için inanılmaz derecede efor ve bazı durumlarda para harcıyor. Ancak etkili bir SEO çalışması ile arama sonuçlarında (SERP) çok kola bir şekilde üst sıralara çıkabilir ve tıklanma oranınızı giderek yükseltebilirsiniz. Tabi bunun için belli başlı kurala dikkat etmek gerekir.

Anahtar Kelime Nişi

Başarılı bir SEO stratejisi oluşturmanın en önemli parçalarından biri, şirketinizin büyüklüğünü, hedef kitlesini ve en iyi başarı şansını anlamaktır.

KOBİ’ler, örneğin küçük bir yerel burger bar, McDonald’s gibi büyük bir zincirle rekabet etmeye çalıştığında oldukça dezavantajlı bir durumdadırlar. Zira büyük markalar arama sonuçlarında ön plana çıkmak için ücretli reklamlardan yararlanırken küçük işletmelerin her zaman böyle durumları olmayabilir. İşte tam da bu noktada etkili SEO çalışması ile çalıma yapılan web sitesi herhangi bir ek harcamaya gerek kalmadan kolay bir şekilde üst sıralara çıkabilir.

Çevrimiçi başarı, KOBİ’lerin erişimindedir ancak SEO anahtar kelimeleriyle hassasiyet gerektirir. Bu, yalnızca mevcut müşterilerden daha fazla tıklama almanızı sağlayarak SERP’deki rekabetten daha iyi performans göstermenize yardımcı olmayacak, aynı zamanda ürünleriniz için yepyeni pazarlar bulup açmanıza da yardımcı olacaktır.

Web Site Yükleme Süresini Düşürme

Bu yazıyı okuyorsunuz çünkü bu yazının yüklenmesi aslında Google’a göre 1,2 saniyedir. Aksi durumda Etkili SEO çalışması araştırması yaparken bu yazı 3 saniyeden fazla açılma süresine sahip olsaydı muhtemelen sitenin yüklenmesin beklemez ve hemen çıkardınız. Siz çıktığınız için de Google Arama sonuçlarında sayfayı arka plana atardı.

İşte tam olarak bu durum tüm web siteler için geçerlidir. Siteniz eğer hızlı ve pratik bir şekilde kısa sürede açılmazsa sitenize giren kullanıcılar hemen çıkar. Bu da hemen çıkma oranı adı verilen metrik değerini etkiler ve sonuç olarak Google arama sonuçlarında arka plana atılmış olursunuz.

Google PageSpeed Insights, bu SEO stratejisini uygulamak için kullanışlı bir araçtır. Sayfa hızıyla ilgili sorunları belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca sitenizdeki görsellerin boyutunu 150 KB’nin altında tutmaya çalışın ve yeni bir web sitesi oluşturma zamanı geldiğinde hız için optimize edilmiş bir CMS seçtiğinizden emin olun.

Kullanıcı Deneyiminizi İyileştirin (UX)

Belki de ziyaretçilerin web sitenizde kalmamasının nedeni yükleme hızı değildir. Ziyaretçilerin sayfalarınızda aradıklarını bulamamaları da mümkündür ve bu, web sitenizin tasarlanma şekline bağlı olabilir. Web sitenizde gezinmenin kolay olduğundan emin olmanız gerekir. Bunu yapmanın en basit yollarından biri, temiz bir tarayıcı ile sitenizi ilk kez ziyaret eden birini izlemektir (sitedeki tüm çerezler silinir). Bu, kullanıcı deneyimini (UX) taze gözlerle görmenize yardımcı olur, böylece web sitesini site ziyaretçilerinin gezinmesi için olabildiğince kolay hale getirebilirsiniz.

Mobil Duyarlı Web Tasarım

Google, tüm web sitelerini önce web sitelerinin akıllı telefon sürümüne göre sıralayacağını duyurdu. Bu, akıllı telefonlarda hatalı veya yavaş görüntülenen bir web sitesinin artık Google’da hiç sıralanamayacağı anlamına gelir. Bu nedenle, web sitenizi mobil duyarlı web tasarım şeklinde sağlamak sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. Sitenizin akıllı telefonlar için optimize edilmesini sağlamanın harika bir yolu, AMP eklentisini yüklemektir. 2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, eklenti 4 milyardan fazla sayfa yayınlamak için kullanıldı.

AMP eklentisi, akıllı telefon kullanıcıları için web sitenizin tüm önemli içeriği görüntüleyen ancak daha basit kodlamaya sahip, akıllı telefonlar için optimize edilmiş özel bir sürümünü oluşturur. Bu, AMP eklentisine sahip bir sitenin akıllı telefonlarda çok daha hızlı yüklendiği anlamına gelir: Bir AMP sayfasının ortalama yüklenme süresi 0,5 saniyenin altındadır.

Site İçerik Fikirleri

1000 kelime, blog makaleleri gibi SEO odaklı pazarlama içeriği için altın kelime sayısıdır. Bir Blog makalesi oluşturuyorsak, deneyin ve sıralayın, bu, gitmemiz gereken iyi bir minimum kelime sayısıdır. Konumuz sadece yazma kolaylığı için seçilmemelidir. Okuyucunun dikkatini en az 1000 kelime boyunca tutacak kadar ilginç bir fikir bulmak önemlidir. Bu size anahtar kelimeleri birden çok kez kullanmanız için yeterli zaman verecek ve kullanıcıya değerli bilgiler sağlayacak kadar ayrıntıya gireceksiniz.

Müşterileri web sitemize çekmek savaşın sadece yarısı, onları orada tutmak ve bir sonraki bölüm, ürünlerinizle ilgili konularda yararlı derinlemesine içerik oluşturmak, hedef kitlenizin gerçekten ilgilendiği, daha fazla müşteriyi web sitemize çekmek için önemli bir stratejidir. SEO ile sitenizi

İçerik Fikirlerinize Biraz Daha Uzun Tutun

1000 kelime, blog makaleleri gibi SEO için içerik pazarlama içeriği için altın kelime sayısıdır. Bir Blog makalesi oluşturuyorsak, deneyin ve sıralayın, bu, gitmemiz gereken iyi bir minimum kelime sayısıdır. Konumuz sadece yazma kolaylığı için seçilmemelidir. Okuyucunun dikkatini en az 1000 kelime boyunca tutacak kadar ilginç bir fikir bulmak önemlidir. Bu size anahtar kelimeleri birden çok kez kullanmanız için yeterli zaman verecek ve kullanıcıya değerli bilgiler sağlayacak kadar ayrıntıya gireceksiniz.

Web sitenizin seo çalışmasını uzman ekibe yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Read More
177

Views

Web Site için SEO Hizmeti
Share
Google+LinkedInPinterest

Web Site için Profesyonel SEO Hizmetlerinin Bileşenleri Nelerdir?

Web Site için SEO Hizmeti

Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO hem pazarlamacılara hem de işletme sahiplerine birçok avantaj sağlayan bir sistemdir. Sistem diyoruz zira çok geniş ölçekli parametre ve metrik değerleri ile ilişkili bir web site optimizasyon çalışmasıdır. SEO çalışmasını şirket web sitenizi bir profesyonel gibi optimize etmeye özen gösterebilirsiniz, ancak nasıl yapılacağını öğrenmek zaman ve çaba gerektirir. Bu yüzden profesyonel bir SEO uzmanıyla çalışmak, önemli algoritma güncellemelerini veya SEO trendlerini kaçırmadığınızdan emin olmanın en iyi yolu olabilir.

Web Site için Profesyonel SEO Hizmetlerinin Bileşenleri

Web Site için Profesyonel SEO Hizmetlerinden faydalandığınızda, web siteniz için eksiksiz bir optimizasyon hizmetleri paketine sahip olursunuz, bu da ihtiyacınız olan her türlü hizmete erişeceğiniz anlamına gelir. Ancak, SEO’nuzu kendiniz yönetmeye karar verdiğinizde tüm parametreleri göz önünde bulundurmanız oldukça zorlaşabilir. Başarılı bir SEO çalışması için olması gerekenler aşağıdaki gibidir:

1.    Anahtar Kelime Çalışması

Arama motoru optimizasyonu esasında kullanıcıların aradığı anahtar kelimelere sahip olmaktan geçer. İçeriğinizde, web sitenizde, bloglarınızda veya sosyal medya gönderilerinizde stratejik olarak yerleştirilmiş anahtar kelimeler kullanarak hedef pazarınıza ulaşabilirsiniz.

Buradaki çabalar, kullanıcıların arama olasılığı en yüksek olan kelimeleri veya kelime öbeklerini belirlemekle başlar. Bunlar, ürün ve hizmetlerinizle ilgili anahtar kelimeleri de içerir.

2.    Bağlantı Oluşturma

Bağlantı Oluşturma size daha iyi bir sıralama verebilir. Bu terim, diğer web sitelerinden içeriğinize yönlendiren yüksek değerli bağlantıların sayısını artırmayı ifade eder. Farklı bir web sitesi ile bağlantı kurma, bir web sayfanın arama sonuçlarında üst sıralarda çıkma şansını çok daha yükseltir.

SEO bilginizde yeterince gelişmişseniz bağlantı kurma işlemini kendiniz yapabilir veya size yardımcı olması için profesyonel bir SEO uzmanı tutabilirsiniz. Durum ne olursa olsun, yalnızca meşru uygulamalara ve tekniklere güvendiğinizden emin olun.

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, beyaz şapka bağlantı kurma, arama motorunun kurallarına uyan mükemmel bir bağlantı kurma stratejisidir. Günümüzde pazarlamacılar ve işletme sahipleri, bu yöntemin getirdiği artılar sebebi ile sıklıkla bu yaklaşımı kullanırlar.

Öte yandan, siyah şapka bağlantı kurma tam tersidir. Kısa vadeli faydaları olsa da bu strateji zamanla işinize uygun olmayabilecek kötü niyetli ve etik olmayan uygulamaları içerir. Ayrıca, Google tarafından sıralamanızı olumsuz yönde etkileyebilecek cezalara yol açabilirler.

3.    İçerik Yönetimi

Bir SEO hizmetleri uzmanı, esasen müşterileriniz için kaynak olan web sitenizdeki bilgileri yönetmenize yardımcı olabilir. İçerik yönetimi, bir web sitesinin genel olarak araştırma, veri toplama, içerik yazma, düzenleme ve bilgi geliştirme süreçlerini kapsayan çalışmalardır.

Web sitenizin içeriği ve tasarımı potansiyel müşterileri çekebilir. Ancak, bundan daha fazlasıdır.

İçerik pazarlaması söz konusu olduğunda birkaç ipucu:

 • İçerik, genel kurumsal amaç ve hedeflerinizle uyumlu olmalıdır.
 • Bilgiler doğru, güncel olmalı ve Google’ın E-A-T standartlarına uygun olmalıdır.
 • Mesaj tutarlı olmalıdır.
 • Doğru dil, ton, ilgili fotoğraf ve konular kullanılmalıdır.
 • Verdiğiniz hizmetlerin ve pazarladığınız ürünlerin net bir tanımı olmalıdır, kafada soru işareti kalmamalıdır.

4.    Basın Bülteni Optimizasyonu

Bir SEO uzmanıyla çalışarak, markanızla olan kullanıcı deneyimini geliştirebilir ve basın bülteni optimizasyonu yoluyla itibarınızı artırabilirsiniz. Her türlü basın bülteni, değerli ve haber değeri olan bir şeyi duyurmayı amaçlar.

Bakabileceğiniz birkaç basın bülteni optimizasyon ipucu:

 • Basın bülteni için hedef kitlenizi tanımlayın.
 • Hedeflerinizi belirleyin (örn. bilgilendirmek, ikna etmek, satmak vb.).
 • Başlığa, başlıklara, mesajın gövdesine, açılış sayfasına ve diğer web sayfalarına alakalı anahtar kelimeler veya kelime öbekleri ekleyin.
 • Medyayı ses, görüntü veya video biçiminde dahil edin.
 • Bağlantılardaki veya URL’lerdeki içeriğinizin ve parça kodlarınızın dönüşümünü sayın.
 • Basın bültenini kablolu servis yazılımı aracılığıyla dağıtın.
 • Basın bülteninizin bir blog versiyonunu oluşturun.
 • Basın bülteninizin arama motoru sıralamasındaki performansını, sosyal medyadaki sözleri vb. her zaman izleyin.

5.    Lokal SEO

Arama motorlarında yerel bağlamda sıralamak için daha iyi sayfalar geliştirme sürecine yerel arama optimizasyonu denir. Yerel SEO, yerel ve “yakınımdaki” aramalarda web sitelerinin, ürünlerin ve hizmetlerin görünürlüğünü artıran tüm stratejileri ifade eder.

Google istatistikleri, çevrimiçi işlemlerin ortalama %74’ünün yerel aramalarla ilgili olduğunu gösteriyor. İnsanlar, ihtiyaçlarını karşılayan gerçek bir mağazayı ziyaret etmeden önce, kendi bölgelerinde mevcut olan ürün veya hizmetlere çevrimiçi göz atar.

İşte işletmeniz için uygulayabileceğiniz yerel SEO stratejilerinden birkaçı:

 • İnsanların belirli bir yerde ne aradığını öğrenmek için anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini belirleyin. Bunlar, ürün veya hizmetlerin mevcut olduğu coğrafi alanı (şehir, kasaba, bölge, eyalet) ifade edebilir.
 • Yerel bir pazar belirleyin ve hedefleyin ve bu hedeflerinizin neye ihtiyacı olduğunu anlayın. Daha sonra da optimizasyonu buna göre gerçekleştirin.
 • Konumunuzun kolay tanımlanması ve gelişmiş kullanıcı deneyimi için web sitenize bir harita ekleyin.
 • İçeriğinizi de yerel yapın. Hedef müşterilerinizin ihtiyaçlarına uygun blog gönderileri ve makaleler oluşturun.
 • Sosyal medya, yerel etkinlikler ve etkinliklerle yerel SEO yönetiminizi güçlendirin.

Dijital dünyadaki hiç bitmeyen değişikliklerle birlikte kaliteli bir SEO çalışması ile web sitenizi ön plana çıkartmak istiyorsanız hemen Arla Medya yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Read More
242

Views

Web Site için Profesyonel SEO Hizmetlerinin Bileşenleri
Share
Google+LinkedInPinterest

Web Site için Profesyonel SEO Hizmetlerinin Bileşenleri

Web Site için SEO Hizmeti

Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan SEO hem pazarlamacılara hem de işletme sahiplerine birçok avantaj sağlayan bir sistemdir. Sistem diyoruz zira çok geniş ölçekli parametre ve metrik değerleri ile ilişkili bir web site optimizasyon çalışmasıdır. SEO çalışmasını şirket web sitenizi bir profesyonel gibi optimize etmeye özen gösterebilirsiniz, ancak nasıl yapılacağını öğrenmek zaman ve çaba gerektirir. Bu yüzden profesyonel bir SEO uzmanıyla çalışmak, önemli algoritma güncellemelerini veya SEO trendlerini kaçırmadığınızdan emin olmanın en iyi yolu olabilir.

Web Site için Profesyonel SEO Hizmetlerinin Bileşenleri

Web Site için Profesyonel SEO Hizmetlerinden faydalandığınızda, web siteniz için eksiksiz bir optimizasyon hizmetleri paketine sahip olursunuz, bu da ihtiyacınız olan her türlü hizmete erişeceğiniz anlamına gelir. Ancak, SEO’nuzu kendiniz yönetmeye karar verdiğinizde tüm parametreleri göz önünde bulundurmanız oldukça zorlaşabilir. Başarılı bir SEO çalışması için olması gerekenler aşağıdaki gibidir:

1.    Anahtar Kelime Çalışması

Arama motoru optimizasyonu esasında kullanıcıların aradığı anahtar kelimelere sahip olmaktan geçer. İçeriğinizde, web sitenizde, bloglarınızda veya sosyal medya gönderilerinizde stratejik olarak yerleştirilmiş anahtar kelimeler kullanarak hedef pazarınıza ulaşabilirsiniz.

Buradaki çabalar, kullanıcıların arama olasılığı en yüksek olan kelimeleri veya kelime öbeklerini belirlemekle başlar. Bunlar, ürün ve hizmetlerinizle ilgili anahtar kelimeleri de içerir.

2.    Bağlantı Oluşturma

Bağlantı Oluşturma size daha iyi bir sıralama verebilir. Bu terim, diğer web sitelerinden içeriğinize yönlendiren yüksek değerli bağlantıların sayısını artırmayı ifade eder. Farklı bir web sitesi ile bağlantı kurma, bir web sayfanın arama sonuçlarında üst sıralarda çıkma şansını çok daha yükseltir.

SEO bilginizde yeterince gelişmişseniz bağlantı kurma işlemini kendiniz yapabilir veya size yardımcı olması için profesyonel bir SEO uzmanı tutabilirsiniz. Durum ne olursa olsun, yalnızca meşru uygulamalara ve tekniklere güvendiğinizden emin olun.

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, beyaz şapka bağlantı kurma, arama motorunun kurallarına uyan mükemmel bir bağlantı kurma stratejisidir. Günümüzde pazarlamacılar ve işletme sahipleri, bu yöntemin getirdiği artılar sebebi ile sıklıkla bu yaklaşımı kullanırlar.

Öte yandan, siyah şapka bağlantı kurma tam tersidir. Kısa vadeli faydaları olsa da bu strateji zamanla işinize uygun olmayabilecek kötü niyetli ve etik olmayan uygulamaları içerir. Ayrıca, Google tarafından sıralamanızı olumsuz yönde etkileyebilecek cezalara yol açabilirler.

3.    İçerik Yönetimi

Bir SEO hizmetleri uzmanı, esasen müşterileriniz için kaynak olan web sitenizdeki bilgileri yönetmenize yardımcı olabilir. İçerik yönetimi, bir web sitesinin genel olarak araştırma, veri toplama, içerik yazma, düzenleme ve bilgi geliştirme süreçlerini kapsayan çalışmalardır.

Web sitenizin içeriği ve tasarımı potansiyel müşterileri çekebilir. Ancak, bundan daha fazlasıdır.

İçerik pazarlaması söz konusu olduğunda birkaç ipucu:

 • İçerik, genel kurumsal amaç ve hedeflerinizle uyumlu olmalıdır.
 • Bilgiler doğru, güncel olmalı ve Google‘ın E-A-T standartlarına uygun olmalıdır.
 • Mesaj tutarlı olmalıdır.
 • Doğru dil, ton, ilgili fotoğraf ve konular kullanılmalıdır.
 • Verdiğiniz hizmetlerin ve pazarladığınız ürünlerin net bir tanımı olmalıdır, kafada soru işareti kalmamalıdır.

4.    Basın Bülteni Optimizasyonu

Bir SEO uzmanıyla çalışarak, markanızla olan kullanıcı deneyimini geliştirebilir ve basın bülteni optimizasyonu yoluyla itibarınızı artırabilirsiniz. Her türlü basın bülteni, değerli ve haber değeri olan bir şeyi duyurmayı amaçlar.

Bakabileceğiniz birkaç basın bülteni optimizasyon ipucu:

 • Basın bülteni için hedef kitlenizi tanımlayın.
 • Hedeflerinizi belirleyin (örn. bilgilendirmek, ikna etmek, satmak vb.).
 • Başlığa, başlıklara, mesajın gövdesine, açılış sayfasına ve diğer web sayfalarına alakalı anahtar kelimeler veya kelime öbekleri ekleyin.
 • Medyayı ses, görüntü veya video biçiminde dahil edin.
 • Bağlantılardaki veya URL’lerdeki içeriğinizin ve parça kodlarınızın dönüşümünü sayın.
 • Basın bültenini kablolu servis yazılımı aracılığıyla dağıtın.
 • Basın bülteninizin bir blog versiyonunu oluşturun.
 • Basın bülteninizin arama motoru sıralamasındaki performansını, sosyal medyadaki sözleri vb. her zaman izleyin.

5.    Lokal SEO

Arama motorlarında yerel bağlamda sıralamak için daha iyi sayfalar geliştirme sürecine yerel arama optimizasyonu denir. Yerel SEO, yerel ve “yakınımdaki” aramalarda web sitelerinin, ürünlerin ve hizmetlerin görünürlüğünü artıran tüm stratejileri ifade eder.

Google istatistikleri, çevrimiçi işlemlerin ortalama %74’ünün yerel aramalarla ilgili olduğunu gösteriyor. İnsanlar, ihtiyaçlarını karşılayan gerçek bir mağazayı ziyaret etmeden önce, kendi bölgelerinde mevcut olan ürün veya hizmetlere çevrimiçi göz atar.

İşte işletmeniz için uygulayabileceğiniz yerel SEO stratejilerinden birkaçı:

 • İnsanların belirli bir yerde ne aradığını öğrenmek için anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini belirleyin. Bunlar, ürün veya hizmetlerin mevcut olduğu coğrafi alanı (şehir, kasaba, bölge, eyalet) ifade edebilir.
 • Yerel bir pazar belirleyin ve hedefleyin ve bu hedeflerinizin neye ihtiyacı olduğunu anlayın. Daha sonra da optimizasyonu buna göre gerçekleştirin.
 • Konumunuzun kolay tanımlanması ve gelişmiş kullanıcı deneyimi için web sitenize bir harita ekleyin.
 • İçeriğinizi de yerel yapın. Hedef müşterilerinizin ihtiyaçlarına uygun blog gönderileri ve makaleler oluşturun.
 • Sosyal medya, yerel etkinlikler ve etkinliklerle yerel SEO yönetiminizi güçlendirin.

Dijital dünyadaki hiç bitmeyen değişikliklerle birlikte kaliteli bir SEO çalışması ile web sitenizi ön plana çıkartmak istiyorsanız hemen Arla Medya yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Read More
146

Views

Harika Bir Grafik Tasarımda Olması Gerekenler
Share
Google+LinkedInPinterest

Harika Bir Grafik Tasarımda Olması Gerekenler

Grafik tasarım desteği ile bugün birçok işletme, ürün ya da hizmetlerini çok kolay bir şekilde müşterilerine sunmakta. Profesyonel grafik tasarımcılar görsel hiyerarşi ve sayfa düzenleri ile kullanıcılarının özel ihtiyaçlarına yönelik tipografi ve görselleri kullanarak yüksek etkileşimli tasarımlar ortaya çıkartırlar.

Profesyonel Grafik Desteği ile Kullanıcı Deneyimi Arttırmak

Sanılanın aksine grafik tasarımı tarihin ilk çağlarına kadar dayanır. Mağara duvarları üzerinde yazılıp çizilen yazılar ya da şekiller bile aslında dönemin estetik zevklerini ve tasarım anlayışını yansıtır. Geçtiğimiz yüzyılda baskı endüstrisinin ortaya çıkması ile birlikte çok daha farklı türden tasarımlar ortaya çıkmış ve günümüzün teknolojisi ile birleşerek son halini almıştır.

Etkili grafik tasarım desteği veren grafik tasarımcılar görüntü, renk ve tipografi çalışmaları ile ortaya estetik, çekici ve pazarlama odaklı tasarımlar ortaya çıkartır. Bununla birlikte, kullanıcı deneyimi (UX) tasarımında çalışan grafik tasarımcılar, örneğin görüntü konumları ve yazı tipi ile ilgili stilistik seçimleri insan merkezli bir yaklaşımla gerçekleştirilir, böylelikle sonuç odaklı çalışmalar direkt ortaya çıkmış olur. Bununla birlikte başarılı bir grafik tasarım çalışmasında şunlara oldukça dikkat edilmelidir:

 • Kullanıcı erişimini aktif tutmak için bilgi verici noktada çok karmaşık ya da anlaşılması zor cümleler, tipografiler yerine net ve sade seçimler yapmalısınız.
 • Kullanıcı işleme yeteneğine dayalı grafik tasarım tekniklerinden mutlaka yararlanın. Abartı tasarımlar her zaman etkili değildir.
 • Tasarımlarınızda öğelerin tonla nasıl eşleştiğini göz önünde bulundurmalısınız (örneğin, heyecan veya mutluluk için sans-serif yazı tipleri).

Harika Bir Grafik Tasarımda Olması Gerekenler

1.    Yaratıcılık

Yaratıcılık, en önemli grafik tasarım becerilerinden biridir. Sonuçta, yaratıcı kaynaklarınızdan nasıl yararlanacağınızı bilmiyorsanız, yeni fikirler ve yenilikçi tasarımlar bulmak zor. Hangi ortamda çalışırsanız çalışın, görsel bir göze sahip olmak çok önemlidir. Bu yüzden profesyonel grafik tasarım hizmeti sağlayan yerlerin özel olarak beslendiği birçok kaynak bulunmaktadır.

2.    İletişim

Bir müşterinin bir tasarımdan ne istediğini anlamak, başarılı bir ürün yaratmanın anahtarıdır. Ancak Jankowski, “Herkesin bireysel olarak telefonlarına ve elektronik cihazlarına odaklandığı günümüzün dijital çağında, birçok insan müşterilerle nasıl konuşulacağını bilmiyor” diye yakınıyor. Bu nedenle, iyi dinleyebilmek, geri bildirimi işleyebilmek ve tasarım öğelerini teknik konulara girmeden açıklayabilmek size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

3.    Tipografi

Yazılı dili yalnızca okunaklı kılmakla kalmayıp aynı zamanda görsel olarak da çekici hale getirme işlemi günümüzde her zamankinden daha önemli bir hale gelmiştir. Bugünlerde hemen hemen herkes çevrimiçi olarak akla gelebilecek her tür yazı tipine erişebilir, ancak yüksek eğitimli ve yazı tiplerinin nasıl yapıldığını ve kullanıldığını anlayan biri daha etkili bir tasarım ortaya çıkartır.

4.    Adobe’nin Yaratıcı Uygulamaları

Teknolojiyi kullanma deneyimi, birçok grafik tasarım becerisine dönüşmüştür. Adobe’nin yaratıcı yazılımını, özellikle Adobe Illustrator, InDesign ve Photoshop’u nasıl kullanacağınızı bilmek, birçok grafik tasarım işi için temel bir gerekliliktir.

5.    Etkileşimli Medya

Etkileşimli medya, metin, hareketli görüntü, animasyon, video, ses veya video oyunları gibi ortamlar aracılığıyla bir kullanıcıyı aktif olarak meşgul eden tasarım ürünleri için kapsamlı bir terimdir. Vermek istediğiniz mesajı mümkün olduğunca çok farklı türde medyaya ile iletmeye dikkat etmelisiniz.

6.    Kodlama

Çoğu grafik tasarım işi için kodlama konusunda uzman olmanız gerekmese de temel bir HTML anlayışı önemlidir çünkü size bir web sitesi oluşturmaya giden işi nasıl anlayacağınızı öğretir. Java ve C++’ın temellerini öğrenmek sizi daha da pazarlanabilir kılacaktır.

7.    Markalaşma

Bu iş becerisi, grafik tasarımcılar için kritik öneme sahiptir. Gerçekten de bir müşterinin ihtiyaçlarını anlayabilmek için önce müşterinizin markasını anlamalısınız. Özellikle sosyal medya aracılığıyla markalaşma, şu anda birçok grafik tasarım işi için geçerlidir.

8.    Sunumların Gerçekleştirilmesi

Grafik tasarımcılar aslında hikâye anlatıcılarıdır. Bu nedenle, karmaşık verileri alıp müşterilere veya satıcılara açık, sindirilebilir bir şekilde sunma yeteneğine sahip olmak sizi daha değerli bir çalışan yapacaktır.

Yukarıdaki tüm özellikleri profesyonel bir şekilde bir araya getirdiğinizde ortaya başarılı bir grafik tasarım çalışması çıkar ortaya. Ancak bunun için Arla Medya gibi uzman bir ekibe sahip medya şirketi ile de bunların çok çok üstünde özellikler taşıyan grafik tasarım çalışmalarını yapabilirsiniz.

Grafik tasarım hizmeti almak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Buraya tıklayarak WhatsApp hattımıza bağlanabilir. Buraya tıklayarak müşteri kaydı oluşturabilirsiniz.

Read More
147

Views

Dijital Pazarlama Uzmanı
Share
Google+LinkedInPinterest

Dijital Pazarlama Uzmanı

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok sektörde gelişmeler ve farklı alanlar ortaya çıkmış ve dijital pazarlama bunlar arasında günümüzde en çok duyduğumuz terim haline gelmiştir. Geleneksel pazarlama stratejileri ve pazarlamacıların aksine dijital pazarlama çok hızlı bir şekilde yol almış ve klasik pazarlamayı deyim yerinde ise adeta sollamıştır. Bunun farkında olan işletmeler bu yarışta geri kalmamak için dijital pazarlamaya gereken önemi göstermiş ve modern pazarlama yöntemlerine kapılarını aralamışlardır.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama adından da anlaşılacağı üzere ürün ya da hizmetleri bilgisayar, telefon, internet gibi dijital argümanları kullanarak pazarlama ve tanıtma yöntemidir. Kısaca dijital pazarlama Çok geniş bir skalaya hitap eden bir alan olmakla birlikte otomatik e-posta pazarlama girişimleri kadar karmaşık her şeyden, web sitenizin blogundaki içerik seçeneklerine kadar da değişkendir.

Dijital Pazarlama Türleri

Teknoloji ile uzaktan veya yakından ilişki içerisinde oldu iseniz dijital pazarlamayı ya duymuş ya da direk mazur kalmışsınızdır. Günümüzde gelişen farklı dijital pazarlama türleri sayesinde bugün bir akıllı telefonunuz olmasa bile en basit telefonunuza gelen bir SMS ile de dijital pazarlamanın hedefine girmişsiniz demektir. Bugün e-posta pazarlama, sanal reklamlar, sosyal medya reklam ve influencerları gibi birçok farklı anlamda çeşitli dijital pazarlama türü gelişmiştir.

Bununla birlikte, dijital pazarlamanın temel biçimleri şunlardır:

1.    Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Bu yazıyı okuyorsanız şayet SEO’yu mutlaka biliyor ya da en azından web sitelerin üst sıralarda çıkması için oldukça önemli bir parametre olduğunu biliyorsunuz demektir. SEO internet kullanıcılarının arama motorlarında (ki en yaygını Google) yaptıkları aramalarda karşılarına çıkan web sitelerin sıralanmasında üst sıralarda çıkmasını sağlayan bir değerdir ve dijital pazarlamada en önde tutulması gereken metrik değerlerinden birisidir.

2.    Ücretli Sosyal medya ve Arama Reklamcılığı

Sosyal medya günümüzde geldiği nokta şu anda anlatmakla bitmez. Binlerce farklı sosyal medya platformunu her gün milyonlarca kullanıcı kullanıyor üstelik bundan birkaç yıl öncesine kaar sadece belli yaş aralığına hitap eden platformların aksine bugün 7’den 70’e herkes sosyal medyayı kullanıyor. Sosyal medya platformlarında karşımıza çıkan tüm reklamları dijital pazarlamanın bir argümanı olarak düşünebilirsiniz.  Bununla beraber bir diğer yaygın pazarlama yöntemi olan ücretli arama ağı reklamcılığını da en basitinden Google Reklamları olarak düşünebilirsiniz.

3.    Posta Pazarlama

E-posta yoluyla gerçekleşen herhangi bir pazarlama, e-posta pazarlaması olarak bilinir geniş bir ölçeğe hitap eder sadece haber bülteni ya ad kupon olarak düşünmemek gerekir. E-posta dahilinde yapılan görüşmeler ve pazarlamalar bu kategoriye dahil edilir.

4.    İçerik Pazarlaması

Çevrimiçi içerik yoluyla pazarlamaya yönelik her çaba, içerik pazarlaması olarak kabul edilir yukarıda da bahsettiğimiz üzere SEO en çok yaygın olan içerik pazarlama türleri içerisinde merkezde yer alır.

İçerik pazarlamasında en yaygın kullanılan bileşenler arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Blog gönderileri
 • Bilgi grafikleri
 • Videolar
 • E-Kitaplar

Dijital Pazarlamanın Faydaları

Dijital pazarlama günümüz internet dünyasında çok kısa bir sürede oldukça popüler hale geldi. Bunun en temel sebebi ise diğer klasik pazarlama türlerine nazaran daha az maliyetli olması ve kısa yoldan binlerce potansiyel müşterilere erişebiliyor olmasından geçer. Günümüzde insanların günün büyük bir bölümünü çevrimiçi olduğunu düşündüğümüzde aslında dijital pazarlamanın bir işletme için ne kadar akıllıca olduğu gözler önüne serilmiş olur.

İnternet ortamı her ne kadar göz korkutucu gibi görünse de aslında doğru kullanıldığında sizin en verimli yatırımınız olabilir. Dikkatli bir şekilde geliştirilen bir dijital medya ve pazarlama stratejisi ile global çapta onlarca müşteriye çok kısa süre içerisinde ulaşabilir ve işletmenizi bir sonraki adıma kolaylıkla taşıyabilirsiniz.a

Dijital Pazarlama Nasıl Çalışır?

Dijital pazarlamanın faydaları her ne kadar saymakla bitmese de internet pazarlamacılığının her biçiminin farklı çalışma sistemleri ve hedef kitlesi olmaktadır. Şirketlerin, hangi dijital pazarlama biçimlerinden hangisine yatırım yapacaklarını belirlemeden önce hedef kitlelerini netleştirmeleri en önemli adımlardan biridir. Zira belirlediğiniz hedef kitleye göre pazarlama stratejilerinizi geliştirmeniz yaptığınız çalışmalardan maksimum verim almanıza olanak tanıt. Her şeyden önce çevrimiçi pazarlama stratejinizde küçük başlamak ve şirket farklı alanlara alıştıkça bu stratejileri ona göre geliştirmek çok daha mantıklı bir adım olacaktır.

Dijital Pazarlama Rolleri ve Sorumlulukları

Dijital pazarlamacılar için iş sorumlulukları deneyim ve uzmanlığa bağlı olarak değişecektir. Örneğin, bir SEO uzmanı, organik trafiği yönlendirme, yüksek kaliteli içeriği belirleme ve değerlendirme ve rakip analizleri yapma bilgisi de dahil olmak üzere SEO’nun tüm yönlerini anlayacaktır.

Öte yandan bir sosyal medya yöneticisi, markanın kimliğine uygun bir sosyal medya stratejisi oluşturacak, bir iletişim tarzı ve içerik stratejisi belirleyecek, her sosyal medya ağı için içerik oluşturup uyarlayacak ve güncel kalabilecektir.

Arla Medya ile Dijital Pazarlama

Arla medya şirketimiz bünyesinde bulunan birbirinden yetenekli ve başarılı dijital pazarlama uzmanları ile ihtiyacını olan her türlü dijital pazarlamada sizlere hizmet vermekten büyük mutluluk duyarız. Detaylı bilgi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Read More
129

Views

Web Site için Yazılım Desteği
Share
Google+LinkedInPinterest

Web Site için Yazılım Desteği

Yazılım destek hizmetleri, genellikle belirli yazılım ürünleri için sağlanan teknik destek veya arıza/düzeltme hizmetleridir. Bu hizmetler, uzun vadeli teknik destek sözleşmelerinden veya kullandıkça öde, olaya dayalı destekten elde edilen geliri içerir. Yazılım destek hizmetleri tipik olarak uzaktan sorun giderme özelliklerini, kurulum yardımını ve temel kullanılabilirlik yardımını içerir. Uzaktan sorun giderme yetenekleri, telefon ve çevrimiçi iletişim ortamı aracılığıyla veya müşterinin cihazında bulunan veya Web’de bulunan otomatik araçlar aracılığıyla insan yardımı olmadan sağlanabilir.

Yazılım Destek Hizmeti Nedir?

Yazılım destek hizmetleri, yeni ürün kurulum hizmetlerini, ürün güncellemelerinin kurulumunu, ana yazılım sürümleri için geçişleri, diğer proaktif veya reaktif yerinde hizmet türlerini ve özel uygulama veya altyapı yazılımı desteğini içerebilir. Hizmetler bir ürün satıcısı, bir danışmanlık firması veya üçüncü taraf yazılım sağlayıcıları tarafından sağlanabilir. Bu kategori kapsamındaki yazılım ürünleri ve teknolojileri, ticari ve özel işletim sistemlerini, uygulama yazılımlarını ve altyapı yazılımlarını içerir. Yazılım destek hizmetleri, satıcıların genellikle yazılım bakımı olarak bildirdiği yazılım lisans kodu güncellemelerini ve yükseltmelerini içermez.

İşletme web siteniz bir araba gibidir, düzenli olarak bakımı yapılmazsa, sonunda bozulur. Artık neredeyse herkes işlerini internete taşıdığına göre, dışarıda çok fazla rekabet var. Rakiplerinizin tümü, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için çabalıyor bu ticari yarış ortamında geride kalmamak için yazılım desteğinin gücünü kullanıp dijitaldeki yerinizi almanız oldukça yerinde bir karar olacaktır.

Her şeyden önce düzenli web sitesi bakımı yapmanız gerekir. Çoğu web sitesi bakımı self servis olabilir, ancak size yardımcı olması için Arla Medya firmamızdan web site için yazılım destek hizmetimizden yararlanmanız sizin için hem zaman tasarrufu olacak hem de profesyonel bir adım olacaktır. Bu şekilde, işinizi büyütmeye odaklanabilir ve web sitenizi koruma konusunda daha az endişe duyabilirsiniz.

Web sitesi destek hizmetlerini kiraladığınızda düzenli olarak yapılmasını beklemeniz gereken görevler şunlardır:

1.    Web Sitesi Yazılımını Güncelleme

WordPress gibi herhangi bir içerik yönetim sistemi veya PHP gibi herhangi bir komut dosyası kullanıyorsanız, her zaman güncel olması gerekir. WordPress genellikle kendini otomatik olarak günceller, ancak manuel olarak güncellenmesi gerekebileceği durumlar da vardır.

Ek olarak, bir web sitesi barındırıcısı kullanıyorsanız, bir web hizmeti bakım sağlayıcısı, çekirdek sunucu yazılımlarını düzenli olarak güncellemelerini sağlayacaktır. Örneğin, sunucuda çalışan FTP hizmeti gibi şeylerin güncel olup olmadığını kontrol edecekler. Ancak, kendi web sunucunuzu çalıştırırsanız, güncellemeleri manuel olarak test edecek ve uygulayacaktır.

2.    Web Sitesi Hızını Artırma

Yüklenmesi üç saniyeden uzun sürerse, kullanıcıların yüzde yirmi beşinin bir web sitesinden çıktığını biliyor muydunuz? Sayfa yükleme, açıkçası kullanıcı deneyiminin önemli bir parçasıdır. Ancak, yeni şık işlevsellik veya estetik web sitesi tasarımı ile birlikte hızını da uyumlu hale getirmek biraz beceri biraz da tecrübe gerektirir. Bu özellikleri doğru bir şekilde bir araya getirdiğinizde web siteniz hem tasarım bakımından hem de işlevsellik bakımından oldukça üst sıralarda çıkacaktır.

Kullanıcılar her zaman istedikleri bilgiye en hızlı şekilde ulaşmaya özen gösterirler. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör, sayfa yükleme hızının arama motoru sıralamalarınızı nasıl etkilediğidir. Yavaş bir web sitesi hemen çıkma oranını artırır ve insanlar web sayfanızdan oraya geldikleri kadar hızlı geziniyorlarsa, Google web sitenizin önemli olmadığını düşünecek ve sıralamada daha aşağılara itecektir.

Bir web sitesi destek hizmeti, nasıl yüklendiğini sürekli olarak iyileştirmek için hız kontrol araçlarından elde ettikleri bilgileri sürekli olarak kullanarak web sitenizin hızını her zaman kontrol eder.

3.    HTML Hatalarını Düzeltme

HTML Kodu, özellikle web sitesi kodlaması hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız kolay değildir. İyi çalıştığından emin olmak için ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Küçük bir hata gibi görünen şeyler, tuhaf görünen sayfalar, eksik multimedya vb. gibi bir dizi soruna yol açabilir. Güvenilir web sitesi desteği, HTML ile ilgili sorunları inceleyebilmeli, bulabilmeli ve düzeltebilmelidir.

4.    Dosyaları Yedekleme

Web sitenizin tüm temel dosyalarını kaybederseniz ne kadar sinir bozucu olacağını hayal edin. Buna resimler, sayfalar, blog gönderileri, eklentiler vb. dahildir. Web sitenizi WordPress’te çalıştırıyorsanız, birkaç otomatik yedekleme seçeneğiniz olabilir. Web sitesi bakım hizmetleri, dosya ve veritabanı yedeklemelerinin en az haftalık olarak otomatik olarak yapılmasını sağlar.

5.    Yeni İçerik Geliştirme

İçerik stratejiniz yerinde olabilir, ancak yeni içerik türleri oluşturarak onu geliştirmek her zaman iyi bir fikirdir. Web içeriğinizin de güncel olması gerekir. Yıllar önce yayınlanmış bir gönderi yazdıysanız, şu anda alakalı olmayabilir ve bazı bilgilerin güncellenmesi gerekebilir.

6.    Arama motoru optimizasyonu

Web sitenizi aranabilirliğin iyileştirilebileceği alanlar için düzenli olarak kontrol etmek, arama motoru optimizasyonunu iyileştirmede uzun bir yol kat edebilir. Blog gönderileriniz, popüler ve rekabetçi anahtar kelimeler içerecek şekilde değiştirilebilir. “Hakkımızda” sayfanız bile sektörünüzdeki popüler anahtar kelimelerden yararlanmak için düzenli olarak güncellenebilir. Anahtar kelime araştırması, web siteniz için yeni içerik oluştururken de önemlidir.

SEO stratejisinin bir parçası olarak, web sitenizdeki arama motorlarının sitenizi nasıl görüntülediğini etkileyebilecek yapısal sorunları belirlemek de önemlidir. Bu ve benzeri web site için yazılım destekleri için Arla Medya firmamızdaki yetkililer ile kolay bir şekilde görüşebilirsiniz.

Read More
139

Views

SEO Uyumlu Web Sitesi Tasarlamak
Share
Google+LinkedInPinterest

SEO Uyumlu Web Sitesi Tasarlamak

İyi tasarlanmış ve hızlı bir web sitesine sahip olmak, günümüz dünyasında herhangi bir işletme için bir zorunluluktur. Ancak, herhangi bir kullanıcı işletme web sitesini bilmiyorsa bunun pek bir anlamı yoktur. Tam da bu noktada SEO web sitelerin imdadına yetişiyor; SEO, web sitenize trafik çekmenin en uygun maliyetli yollarından biridir.

SEO dostu web tasarımı, işletmelerin ekstra para harcamadan daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ilgili organik ziyaretçiler daha fazla potansiyel müşteri ve satış getirecek! SEO dostu web siteleri, optimize edilmemiş web sitelerinden daha fazla organik trafik alır. Web tasarım sürecinde SEO dostu web tasarımı için en iyi uygulamaları akılda tutmak kritik öneme sahiptir.

SEO Dostu Web Tasarımı En İyi Uygulamaları

Şimdi, SEO dostu web tasarımı için en iyi 9 uygulamayı kontrol edelim.

1.    Tarama ve Dizine Ekleme

Her şeyden önce, Google’ın web sitenizi kolayca indeksleyebildiğinden emin olmanız gerekir. “Tarama”, arama motoru botlarının iç linkleri veya dış linkleri (backlinkler) takip ederek sitenizin sayfalarını ziyaret etmesi işlemidir. Arama motoru botları, tarama işlemi sırasında bir web sitesinin içerik (metin ve resimler) ve kod gibi çeşitli bileşenlerini dikkate alır.

İndeksleme, arama motoru botlarının sayfalarımızı çeşitli metrikleri dikkate alarak bir veritabanında saklaması anlamına gelir. Sorunsuz tarama ve indeksleme sağlamak için web sitenizin her teknik SEO yönü sağlam olmalıdır.

2.    Robots.txt

Robots.txt, bir web sitesindeki sayfaları taramak için arama motoru botlarına talimat vermek için kullanılır. Robots.txt dosyası, web sitenizin bölümlerine botların veya kullanıcı aracılarının erişip erişemeyeceğini bildirebilir. Bu tür talimatlar, kullanıcı aracılarının belirli eylemlerine “izin vermemek” veya “izin vermek” ile belirtilir. Bu nedenle, botların web sitenizdeki içeriğe nasıl eriştiğini ve dizine nasıl eklediğini düzenlemede çok yararlı olabilirler.

3.    Mobil Uyumlu Web Tasarımı

Mobil uyumlu web siteleri daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Kullanıcılar web sitenizde herhangi bir cihazda kolayca gezinebilir. Mobil uyumlu web siteleri, harika bir kullanıcı deneyimi sağlamanın ve dönüşümleri artırmanın yanı sıra, arama motorları tarafından tercih edilir ve arama sonuçlarında da daha üst sıralarda yer alma eğilimindedir.

Duyarlı web tasarımı, mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmanın en etkili ve ekonomik yoludur. Duyarlı web tasarımı kullanıldığında, web siteniz herhangi bir cihazda mükemmel şekilde çalışır. Ayrıca, masaüstü ve mobil cihazlar için birden fazla web sitesi tasarlamak gerekir. Web sitenizdeki öğeler yanıt verir ve kullanıcının cihazının ekran boyutuna göre ayarlanır.

4.    Web Sitesi Hızı

Web sitesi hızının SEO üzerinde büyük etkisi vardır. Sayfa yükleme süresi, onaylanmış bir sıralama faktörüdür. Ayrıca site hızı, kullanıcı ile web sitesi arasındaki ilişkiyi düzenleyen en önemli kriterlerden biridir. Sektör veya niş ne olursa olsun, ilk izlenim her zaman çok önemlidir. Sayfanın yüklenmesi 3 saniyeden fazla sürerse, ziyaretçiler web sitenizi terk edebilir.

Bu nedenle web sitesi hızı hem SEO hem de kullanıcı deneyimi açısından son derece değerli bir bileşendir.

5.    SEO Dostu URL Yapısı

Arama motorları, sayfa içeriğinin ne hakkında olduğunu belirlemek için bir web sayfasının URL’sini de dikkate alır. SEO dostu URL yapısı, arama motorlarına ve kullanıcılara sayfa içeriği hakkında kısa ve öz URL’ler aracılığıyla doğrudan bilgi verir. SEO dostu URL’ler genellikle birkaç kelime içerir. Ayrıca, hedef anahtar kelimeyi içerirler.

6.    SEO Dostu Web Tasarımı için Web Sitesi Mimarisi

Bir web sitesinin sayfalarının yapılandırılma ve birbirine bağlanma şekli SEO için önemlidir. Buna web sitesi mimarisi denir. SEO dostu bir web sitesi mimarisi, kullanıcıların ve arama motoru botlarının istedikleri içeriğe erişmesini kolaylaştırır. Dahası, uygun web sitesi mimarisi, bağlantı yetkisini bir web sitesindeki sayfalara gönderir.

Her web sitesinin farklı ihtiyaçları vardır. Ancak, basit tutmak ve ziyaretçilerin ve arama motoru botlarının sitenizdeki herhangi bir sayfaya 3-4 tıklamayla erişmesine izin veren düz web sitesi mimarisini kullanmak tercih edilir.

7.    Kanonik Etiketler

URL’lerdeki en ufak bir farklılık bile Google ve diğer arama motorları tarafından ayrı bir sayfa olarak görüntülenebilir. Kanonik etiketler (“rel canonical” olarak da bilinir) arama motorlarına hangi URL’nin bir sayfanın kanonik sürümünü temsil ettiği hakkında bilgi vermek için kullanılır. Kanonik etiketler, “yinelenen” içerik sorunlarını önler. Kısacası, kurallı etiket, bir URL’nin hangi sürümünün arama sonuçlarında görünmesini istediğinizi belirtir.

8.    Benzersiz ve Anahtar Kelime Odaklı İçerik

Anahtar kelime araştırması, bir SEO sürecinin ilk aşamalarından biridir ve en önemli yapı taşlarından biridir. Çünkü SEO stratejileri için doğru anahtar kelimeleri seçmek, dönüşüm hedeflerine ulaşmak için son derece önemlidir.

Araştırmalar farklı stratejik amaçlar doğrultusunda yürütülmelidir. İşletmelerin farklı ihtiyaçları ve hedefleri olduğundan, farklı web siteleri için özel olarak hazırlanmış anahtar kelime araştırma yaklaşımları gereklidir. Anahtar kelimeler belirlendikten sonra, benzersiz web sitesi içeriğine uygun şekilde dahil edilmelidir. Ancak, anahtar kelime doldurma ve aşırı optimizasyondan kaçınılmalıdır.

9.    Görüntü Optimizasyonu

Görüntü optimizasyonu SEO için bir diğer önemli parametrelerden biri olup iki ana temelden oluşmaktadır:

 • Her şeyden önce resim boyutları site geneline göre makul ölçülerde olmalıdır. Resim yüklemek önemli olmakla birlikte, sayfa yükleme süresi de çok önemlidir. Sayfa açılış gecikmelerine neden olmamak için resimlerinizin boyutunu mümkün olduğunca küçültün.
 • Görsel optimizasyonunun ikinci kısmı, görselin neyle ilgili olduğunu arama motorlarına açıklamaktır. Bir resim gördüğümüzde, içinde neler olduğunu kolayca anlayabiliriz. Sorun şu ki, arama motorları için durum böyle değil. Bu nedenle, arama motorlarının görüntünün ne hakkında olduğunu anlamalarına yardımcı olmak gerekir.

Arama motorlarına “alt texts” ile bir görsel hakkında bilgi vererek de görsel hakkında arama motorlarına görseli tanıtabilirsiniz. SEO uyumlu web sitesi oluşturmak ya da var olan web siteniz için SEO hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Arla medya profesyonel web tasarım ve SEO uzmanları ile sitenizi en iyi seviyelere çıkaracağından emin olabilirsiniz.

Read More
111

Views

Sosyal Medya Arla Medya
Share
Google+LinkedInPinterest

Facebook Seo Nasıl Yapılır

Sosyal medya artık kişisel kullanımların dışında kurumsal kullanımda da önce çıkmaya başladı. Sosyal medya platformlarının başında yüksek ziyaretçi ve kendine farklı bir kültür oluşturan Facebook geliyor. Facebook en çok etkileşim alınan sosyal medya platformudur. Çok etkileşim alması sebebi ile bir sektörden birçok kurum Facebook’ta kendini tanıtıyor.

 Bu durumda kurumsal sayfaların anahtar kelimelerdeki sıralamaları önemli olmaya başladı. Facebook’un bu kadar önemli bir yerde olması Facebook SEO kavramını ortaya çıkardı. SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Yani facebook seo yaparak aramalarda daha ön plana çıkabiliriz.

Facebook Seo Nasıl Yapılır
Facebook Seo Nasıl Yapılır

 Facebook’un Aramalarda Öne Çıkmanın Üzerindeki Etkisi

 Öncelikle toplam Facebook kullanıcıları sayısı dünya nüfusunun yarısı geçmiş durumda ve anlık Facebook mobil uygulamasını kullananların sayısı 1 milyarı geçti. Yapılan araştırmalarda internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanıcıların yarısından daha fazlası marka takibi ve karar süresinde Facebook’un çok önemli olduğunu söylüyor. Kısacası Facebook’un satış ve pazarlama sürecindeki etkisi tartışılamayacak kadar yüksek. Diğer bir husus arama motorları listeleme yaparken domain güvenliği. Facebook domain güvenliği puanlamalarında Trust Flow’da 97 puan, Authority’de 100 puan alıyor.

 Facebook SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Facebook SEO çalışmalarına başlarken en önemli şeyin sayfa isminiz olduğunu söyleyebiliriz. Sayfa isminin doğru seçilmesi SEO sürecinin ilk ve en önemli adımıdır. Sayfa isminizi seçerken anahtar kelimeyi ismin içerisinde geçirebilirsiniz. Fakat bu durum kullanıcı deneyimi ve akılda kalıcılık konusunda sorun yaratabilir. Bunu göz önüne alarak hem akılda kalıcı hem de anahtar kelime içeren bir isim bulabilirsiniz.

İkinci adım ise Facebook sayfanızın URL’idir. Facebook URL’iniz ile isminiz aynı olması gerekir. Facebook URL’inizi seçerken alakasız ve uyumsuz URL’lerden uzak durun.

Facebook gönderilerinizi SEO odaklı yapın. Aramalarda paylaşımlarınızın ilk 18 kelimesi gözükür. Yani anahtar kelimeniz ilk 18 kelime içerisinde olmalıdır.

Bir bölgede hizmet veriyorsanız lokal aramalar için adres bilgisi eklemeyi unutmayın. Facebook sayfanızdaki açık adres ve telefon bilgilerini doğru girmelisiniz. Ayrıca harita üzerinden adresini işaretleyebilirsiniz.

Facebook sayfa linkinizi diğer platformlara eklemeniz backlink açısından önemlidir. Web sitenize ve diğer sosyal medya hesaplarınıza Facebook linkinizi eklemek önemlidir.

Read More
126

Views